Plakat se nesluší
Ilustrační foto: jobspapa.com

Plakat se nesluší,
že nebe potemnělo,
mám myslet na duši
a cítím také tělo,
proč čekat na vlaky,
když stejně nepojedu,
prý umíš zázraky,
jen já je nedovedu.

Déšť slzy přikrývá
a smíchem plním schránku,
tmy zvolna ubývá,
vždyť noc má na kahánku,
podzim je sychravý
a slunci došla síla,
tvůj vlak tu nestaví,
jen světla zasvítila.

Zpět do rubriky Zpět na homepage
Váš příspěvek do diskuze:
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
4 komentáře
Milada Salajková
Silné, basník tim chtel říci, že samota je zlá a zústavá nadéje, která má v básni podobu čekání u kolejí. Omlouvám se, ale nedalo mi to.
Jiří Libánský
Krásně napsaná báseň. Ale Tvůj optimismus má dnes dovolenou, či co?
Jana Šenbergerová
Olinka to dnes napsala i za mě.
Olga Štolbová
Zuzko,díky,díky.Je mi s tvými verši moc krásně.

JSTE TU POPRVÉ?

Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.

Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?