Plakat se nesluší,
že nebe potemnělo,
mám myslet na duši
a cítím také tělo,
proč čekat na vlaky,
když stejně nepojedu,
prý umíš zázraky,
jen já je nedovedu.
Déšť slzy přikrývá
a smíchem plním schránku,
tmy zvolna ubývá,
vždyť noc má na kahánku,
podzim je sychravý
a slunci došla síla,
tvůj vlak tu nestaví,
jen světla zasvítila.
4
komentáře
Milada Salajková
25.3.2014 20:17
Silné, basník tim chtel říci, že samota je zlá a zústavá nadéje, která má v básni podobu čekání u kolejí. Omlouvám se, ale nedalo mi to.
Jiří Libánský
30.12.2013 02:19
Krásně napsaná báseň. Ale Tvůj optimismus má dnes dovolenou, či co?
Jana Šenbergerová
29.12.2013 12:06
Olinka to dnes napsala i za mě.
Olga Štolbová
29.12.2013 10:07
Zuzko,díky,díky.Je mi s tvými verši moc krásně.
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.
Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?
-
FOTBALOVÁ TIPOVAČKA
-
Kvíz i60 - 24. týden
Rozkvetly louky, zahrady i truhlíky na balkonech. Ano, tématem kvízu tohoto týdne budě "květena".
- Foto dne
Aktuální anketa
Máte rádi změny?