Teď jsme jen muž a žena
a naše vlastní stíny,
jak víra obnažená
a smytý pocit viny.
Teď jsme jen duše v těle
a dáváme se v sázku,
když trochu neuměle
si vyznáváme lásku.
Teď jsme jen dvojí přání
a touha bez nároků,
zázračné milování,
jež nezná součet roků.
Teď jsme jen tažní ptáci
a křídla unavená,
když láska rozum ztrácí,
teď jsme jen muž a žena.
8
komentářů
Ludmila Vacková
28.10.2013 10:19
Nádherná báseň. Moc mě potěšila na duši.
Marie Bartošová
25.10.2013 10:19
Nojo, zase to bere za srdce... A přitom člověk žasne, jak neotřele vyjádřeno, bez kýčovitosti, prostě a výstižně. Už se moc těším na vaši sbírku, paní Zuzano.
Hana Šimková
23.10.2013 22:37
Zuzanko, člověk už ani neví, jak tvé verše pochválit.Chválím tyhle a všechny další.
Olga Štolbová
23.10.2013 16:31
Zuzko, jako vždy - krásné,něžné,úžasné...
Vladěna Peterková
23.10.2013 11:43
Moc, moc hezké
Jiří Libánský
23.10.2013 10:53
To jsou verše s obrovskou hloubkou. O tom, že je to perfektně veršované ani nemluvím. Moc se ti to povedlo.
Jitka Chodorová
23.10.2013 10:10
Taky tleskám,nevím,co bych více dodala...
Jana Šenbergerová
23.10.2013 09:00
Vždycky se těším na tvé verše, a vždy jsem překvapena...a tleskám, tleskám, tleskám.
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.
Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?
-
FOTBALOVÁ TIPOVAČKA
-
Kvíz i60 - 24. týden
Rozkvetly louky, zahrady i truhlíky na balkonech. Ano, tématem kvízu tohoto týdne budě "květena".
- Foto dne
Aktuální anketa
Máte rádi změny?