Tohle je, Zdeňku, pro mě dost palčivé téma, protože u nás v archivu je i dokumentace o "narušitelích hranic" a jejich likvidaci. někdy včetně fotodokumentace. Hodně drsné! Ti určení k službě na hranici to opravdu neměli lehké. Dokonce někdo z pohraničníků střelil dalšího, který odmítl zlikvidovat narušitele.