Jdu rezavými vrátky,
chtěla jsem do pohádky,
jenže jsem trochu snila,
a tak jsem zabloudila.
Jdu uzamčenou branou
s partií rozehranou
a skóre poločasu
mě žene bez kompasu.
Jdu stezkou bílých laní
vstříc lásce s velkou daní,
citová zpronevěra,
to všechno bylo včera.
Jdu mořem zapomnění,
co bylo a co není,
v paměti marně lovím,
co stejně nevyslovím.
Jdu s myslí rozevlátou
a duší paličatou,
bez nápovědy děje,
a láska se mi směje.
7
komentářů
Jiří Libánský
26.1.2014 20:24
Je to moc hezká báseň. Nesmírně poetické.
Jarmila Peerová
26.1.2014 20:00
Krásná,něžná,romantická,nápaditá,prostě úžasná báseň....
Nina Šachová
25.1.2014 17:24
Ano, ano, ano
Hana Šimková
25.1.2014 14:49
Zuzko, já nemám slov,ale i po názvu básně poznávám vždy, že jsi to ty.
Jaroslava Handlová
25.1.2014 13:12
Zuzko, ta láska se snad jen usmívá?, ale nesměje se Ti! Měj dál mysl rozevlátou i pro další krásné verše.
Jana Šenbergerová
25.1.2014 11:29
Olga to napsala i za mě. Sdílím její slova i pocity, které ji k nim vedly.
Olga Štolbová
25.1.2014 09:57
Zuzko, kde se v Tobě berou ty krásné, úžasné verše. Pro mě je to taková krása, až se srdce chvěje.
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.
Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?
-
FOTBALOVÁ TIPOVAČKA
-
Kvíz i60 - 24. týden
Rozkvetly louky, zahrady i truhlíky na balkonech. Ano, tématem kvízu tohoto týdne budě "květena".
- Foto dne
Aktuální anketa
Máte rádi změny?