Déšť zvolna trávu kropí a rozmělňuje hlínu, déšť city nezatopí, jen smývá starou vinu, řine se jako slzy, co řasy promáčejí, padat ho neomrzí, když sny se roztáčejí.
Déšť na skle zaskotačí a louže jsou mu malé, déšť touhy nepotlačí, mé touhy neskonalé, rozmaže v tváři krásu, tak to si klidně riskne, a potom za úžasu nám tělo k tělu tiskne.
Ano Zuzko, déšť city nezatopí, vyčistí vzduch, zvedne hlavičky kytičkám a také obvykle vyjde sluníčko a to je hned lépe na světě. Tak ať zas prší krásně.***