Déšť city nezatopí
Ilustrační foto: pinterest.com

Déšť zvolna trávu kropí
a rozmělňuje hlínu,
déšť city nezatopí,
jen smývá starou vinu,
řine se jako slzy,
co řasy promáčejí,
padat ho neomrzí,
když sny se roztáčejí.

Déšť na skle zaskotačí
a louže jsou mu malé,
déšť touhy nepotlačí,
mé touhy neskonalé,
rozmaže v tváři krásu,
tak to si klidně riskne,
a potom za úžasu
nám tělo k tělu tiskne.

 

Zpět do rubriky Zpět na homepage
Váš příspěvek do diskuze:
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
9 komentářů
Hana Rypáčková
Už tě poznám z prvních veršů.Umíš.
Miluše Převrátilová
Krásnéé verše :-)
Milada Salajková
Báseň má silný náboj. Je krásna!
Soňa Prachfeldová
Miluji déšť a je to krásné!
Jarmila Peerová
Krásné téma jsi Zuzko zvolila.Déšť jak vidno,neočišťuje jen přírodu,ale i lidské slabosti a viny.Moc pěkné...
Jitka Chodorová
Já snad zase nemám slov.Díky Zuzko!
Jana Šenbergerová
Zatímco příval tvých slov, Zuzko, mě city zaplaví. A to vždy.
Jiří Libánský
Ta druhá sloka mi mnohé připomněla.
Olga Štolbová
Ano Zuzko, déšť city nezatopí, vyčistí vzduch, zvedne hlavičky kytičkám a také obvykle vyjde sluníčko a to je hned lépe na světě. Tak ať zas prší krásně.***

JSTE TU POPRVÉ?

Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.

Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?