Stojím na začátku
Ilustrační foto: FreeDigitalPhotos.net

Ovíjíš mé tělo
jako pavouk sítí,
klepeš na mé čelo
jako krupobití,
city bloudí zticha
jako Ofélie,
láska není pýcha,
slzy nezakryje.

Křehká pomyšlení
náhle stojí nahá,
láska přece není
bezdůvodně drahá,
barevná i bílá,
nebetyčné snění,
malá mořská víla
v trýzni každodenní.

Jako bouře s bleskem
prodírám se křovím,
zasažena steskem
touhy nevyslovím,
den je divně krátký
jako ticho svátků,
není cesta zpátky,
stojím na začátku.

 

Zpět do rubriky Zpět na homepage
Váš příspěvek do diskuze:
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
4 komentáře
Jiří Libánský
Neuvěřitelné. Takové verše nikdo jiný neumí.
Helenka Vambleki
Ani nemusím koukat dolů na autora-hned po druhém verši je to jasné a samozřejmě nádherné
Jana Šenbergerová
Zuzko, tvým veršům nic nechybí a nic v nich nepřebývá a v každém jednom verši myšlenka skryta bývá. Nádhera!
Milada Salajková
Krásná, myšlenka a je silná. Zvláště v závěru : stojim na začátku. Vysoce cenim, múj stav je, ze stojim na konci. Odrážím se!

JSTE TU POPRVÉ?

Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.

Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?