Měl jsi mi šeptat něžné věty,
které vítr odvane z duše,
mezi dva různé světy.
Odpovědím mým měl jsi
naslouchat a mému já
se podobat.
Neměl jsi šetřit polibky
a mého těla měl jsi se více
dotýkat.
Nenechat marně plynout čas,
a nikdy si na nic nestýskat.
Líbat jsi měl moji snědou kůži,
nenechat to na jiném muži.
Promilovat jsi měl noci i svítání,
ani ráno neměl jsi jít spát.
Já dobře věděla, co vše ti chci dát.
Dnes místo touhy v nemocničním
pokoji ležím.
Čekám na to, co již není,
a nemocné srdce na poplach
zvoní...
0/0
Váš příspěvek do diskuze:
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
9
komentářů
Jana Šenbergerová
11.5.2015 19:57
Se srdíčkem není radno si hrát, pohlaďte ho, domluvte mu, ať přestane vyšilovat. Až mu domluvíte, až si odpočine, zas se bude snažit, všechno bude jiné. Když mě občas zkrouhne a začne se plašit, vím, že je čas zvolnit a těšit ho začít.
Vladka Steinová
11.5.2015 16:13
Dobré odpoledne, všem Vám moc děkuji.
Lidmila Nejedlá
11.5.2015 15:07
Vlaďko, hlavu vzhůru! Dokud srdce na poplach zvoní, není beznaděj. Pomalu ale jistě se rozběhne a bude bít jak zvon.
Alena Várošová
11.5.2015 13:19
Paní Vlaďko,všichni přede mnou vyjádřili své pocity z
této nádherné básně.Na nemocné srdíčko bohužel nexsistuje náplat,to chce jehom čas a Já Vám přeji,aby jse se co nejdříve uzdravila a Vaše srdce mohlo tlouct znovu na poplach.
Jitka Chodorová
11.5.2015 10:02
Vladko,krásná báseň,ale bolí,tak ať si zase v pořádku,a děkuji za to na Ringu,ale netrap se mými bebíčky,teď hlavně koukej na sebe a brzy se uzdrav.,
VANDA Blaškovič
11.5.2015 09:36
Vladko, bohužel, jak pravdivé...nedovolte srdíčku další kolaps a uzdravte se, prosím. Záleží nám na Vás. Ráda bych si příště od Vás objednala trochu veselejší báseň, mohu? Vždyť máme jaro a přijde léto! Děkuji!
Radek Otáhal
11.5.2015 09:29
Nejsem přesvěden o smutku, spíše rozervanosti duše v danou chvíli. Jste pevná. Nikdy není pozdě, paní Vlaďko,
Elena Valeriánová
11.5.2015 08:24
Smutné vyznání, které přinesl život.
Zuzana Pivcová
11.5.2015 08:11
Je to velmi smutné, ale i ve svém smutku velmi krásné vyjádření, za které děkuji.
V roce 2008 se mi děly zvláštní věci, dobré, horší, velmi těžké, ale i ty až neuvěřitelně krásné. Začalo to na jaře, kdy v Národním muzeu v…
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.
Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?
-
FOTBALOVÁ TIPOVAČKA
-
Kvíz i60 - 24. týden
Rozkvetly louky, zahrady i truhlíky na balkonech. Ano, tématem kvízu tohoto týdne budě "květena".
- Foto dne
Aktuální anketa
Máte rádi změny?