Tak jsme se setkali
Ilustrační foto: whyweflourish.org

Ty moře nespoutané,
tak jsme se setkali,
je jedno, co se stane,
co zítřek odhalí.

Teď tady mlčky stojím,
neskrývám dojetí,
trochu se pohnout bojím,
že kouzlo odletí.

Tvá hladina se leskne
jak stříbromodrý kov,
zas slyším tóny teskné,
tvůj pozdrav beze slov.

A když se vlny tříští,
když objímají břeh,
touha jak láska příští
mi znovu bere dech.

Kdo líp to říci umí,
když cítí souznění,
moře mi do tmy šumí
svou píseň loučení.


P. S. Posílám tuhle náladovku Jitce jako přání, aby jí vyšlo setkání s mořem v novém roce.

Zpět do rubriky Zpět na homepage
Váš příspěvek do diskuze:
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
3 komentáře
Jiří Libánský
Když to čtu, tak tam také tu paní Chodorovou vidím, jak tam stojí na tom břehu.
Olga Štolbová
Zuzko, opravdu krásná náladovka, skoro to vidím, jak tam Jitka stojí, v očích slzy...Jíťo, určitě se tam ještě podíváš, když ne ve 2014, tak 2015.
Jitka Chodorová
A moře tiše šumí, a Jitka mockrát děkuje, a Zuzka básnit umí, vždyť o tom přátelství prý je. A v očích slzy stojí a moře o tom ví, že ten,kdo se bojí, ten bývá poslední. Tak tobě díky Zuzko, za dárek srdeční, už vidím,jak tam stojím, ono se mnou a já s ním.

JSTE TU POPRVÉ?

Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.

Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?