S duší paličatou
Ilustrační foto: Marie Bartošová

Jdu rezavými vrátky,
chtěla jsem do pohádky,
jenže jsem trochu snila,
a tak jsem zabloudila.

Jdu uzamčenou branou
s partií rozehranou
a skóre poločasu
mě žene bez kompasu.

Jdu stezkou bílých laní
vstříc lásce s velkou daní,
citová zpronevěra,
to všechno bylo včera.

Jdu mořem zapomnění,
co bylo a co není,
v paměti marně lovím,
co stejně nevyslovím.

Jdu s myslí rozevlátou
a duší paličatou,
bez nápovědy děje,
a láska se mi směje.

Zpět do rubriky Zpět na homepage
Váš příspěvek do diskuze:
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
7 komentářů
Jiří Libánský
Je to moc hezká báseň. Nesmírně poetické.
Jarmila Peerová
Krásná,něžná,romantická,nápaditá,prostě úžasná báseň....
Nina Šachová
Ano, ano, ano
Hana Šimková
Zuzko, já nemám slov,ale i po názvu básně poznávám vždy, že jsi to ty.
Jaroslava Handlová
Zuzko, ta láska se snad jen usmívá?, ale nesměje se Ti! Měj dál mysl rozevlátou i pro další krásné verše.
Jana Šenbergerová
Olga to napsala i za mě. Sdílím její slova i pocity, které ji k nim vedly.
Olga Štolbová
Zuzko, kde se v Tobě berou ty krásné, úžasné verše. Pro mě je to taková krása, až se srdce chvěje.

JSTE TU POPRVÉ?

Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.

Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?